پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧
فارسي|Русский

صفحه اصلی|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
منو اصلی
مقاله ها و گزارش ها

 

پيوندها
نظرسنجی
طراحي جديد سايت رايزني فرهنگي مسكو را چگونه ازريابي مي كنيد؟

عالي
خوب
متوسط
ضعيف

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > کنفرانس فلسطین و مسئولیت جامعه جهانی در مسکو


  چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس فلسطین و مسئولیت جامعه جهانی در مسکو

کنفرانس «فلسطین و مسئولیت جامعه جهانی» با شرکت شخصیت های فرهنگی و اندیشمندانی از ایران و روسیه در مسکو برگزار شد .

این کنفرانس به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در روز سه شنبه 8 تیرماه در مرکز اسلامی مسکو برگزار و شرکت کنندگان در آن با محکوم کردن ادامه اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم، با مردم مظلوم فلسطین ابراز همبستگی کردند.

حجت الاسلام اکبری جدی رئیس مرکز اسلامی  به عنوان سخنران نخست این همایش به اهمیت شهر بیت المقدس به عنوان یکی از مناطق کانون مذاهب توحیدی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه اشغال فلسطین و قدس شریف بزرگترین ظلم به بشریت است، اظهار کرد: مساله قدس مربوط به سرنوشت بشری است که متاسفانه در قبال این مساله مهم جهانی، معیار دوگانه حقوق بشری بکار گرفته می شود.

ایشان با اشاره به زیر پا گذاشتن ابتدایی ترین حقوق مردم مظلوم سرزمین فلسطین و نادیده گرفتن حقیقت در مساله قدس از سوی قدرت های بزرگ به سرکردگی آمریکا و سازمان های مدعی دفاع از حقوق بشر، سکوت جامعه جهانی در برابر ظلم به ملت فلسطین را غیرقابل قبول خواند.

 

رضا ملکی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو گفت:نظام بین الملل با سکوت به فاجعه و ظلمی که در فلسطین رخ می دهد ناکارامدی خود را نمایان ساخته و جامعه بین الملل بایستی در این زمینه فعال شود تا همه اقشار و مذاهب متوجه ظلمی که به ملت مظلوم فلسطین از سوی رژیم اشغالگر می شود متوجه و به کمک انان بشتابند.

ایشان در ادامه  برگزاری همه پرسی با شرکت همه اقشار بومی و اصیل فلسطین و پیروان ادیان باید تعیین کننده سرنوشت این منطقه باشد، اما متاسفانه نظام سلطه بین المللی حاضر به پذیرش این رویکرد منطقی نیست.

رایزن فرهنگی ایران افزود: برای رسیدن به هدف آزادی فلسطین باید سازمان ها و موسساتی که مدافع این دیدگاه هستند مورد حمایت قرار گیرندو در ادامه از خانم نادژنا به عنوان یکی از فعالان و حامیان مردم مظلوم فلسطین بویژه تشکر نمود و پیشنهاد جایزه فلسطین را از سوی سازمان های حامی فلسطین ارائه داشت.

الگ فومین معاون سازمان اجتماعی روسی «جامعه ارتدوکس فلسطین» نیز در ادامه همایش «فلسطین و مسئولیت جامعه جهانی» گفت: صهیونیست ها بدنبال اخراج مسیحیان از فلسطین هستند ولی آنان در کنار برادران مسلمان خود تلاش می کنند در سرزمین خود بمانند.

وی افزود: اسراییل که در حال اجرای سیاست آپارتاید است، تبعیض های قومی و مذهبی گسترده ای در سرزمین های اشغالی بکار می گیرد و جامعه جهانی نیز توجهی به این رفتارهای ضدبشری صهیونیست ها نمی کند.

فومین گفت: متاسفانه امروز در رسانه های روسی هم مانند رسانه های غربی و صهیونیستی می شنویم که فلسطینی ها تروریست معرفی می شوند، بنا بر این در شرایط کنونی وظیفه داریم از فلسطینی ها در برابر این هجمه ها و فشارهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دفاع کنیم.

 

خانم نادژدا کلرکاوا روزنامه نگار که بارها برای پوشش خبری در غزه حضور یافته و دو کتاب نیز در این باره نوشته است، خواستار اتحاد شیعیان و اهل تسنن برای حل مساله فلسطین و پایان اشغالگری شد.

وی گفت: زندگی فلسطینیان را از نزدیک دیده ام و شاهد وضعیت اسفبار مردم بودم، ولی سازمان های جهانی نسبت به این ظلم آشکار علیه انسانیت بی توجهی نشان می دهند.

فامیل جعفراف رییس جامعه شیعیان مسکو نیز گفت: پس از شروع جنگ دوم جهانی، صهیونیست ها از وضعیت نابسامان جهان برای اشغال فلسطین و تاسیس رژیم اشغالگر در سرزمین های فلسطینی استفاده کردند.

وی افزود: کشورهای غربی پس از پایان جنگ دوم جهانی، فتنه صهیونیسم را به جهان اسلام منتقل کردند و با ایجاد دولت جعلی در خاورمیانه، تلاش کردند سه دین توحیدی اسلام، یهود و مسیحیت را مقابل هم قرار دهند.

علی اکبر قاسم اوف عضو سازمان جوانان مسلمان روسیه نیز اعلام کرد: توانمندی های موجود در جامعه جوانان جهان اسلام برای حمایت از آرمان آزادی فلسطین می تواند مفید باشد.

وی گفت: رژیم غاصب صهیونیستی تمامی کنوانسیون های بین المللی را نقض کرده است و باید تحت تحریم جهانی قرار گیرد.

 

در کنفرانس یک روزه «فلسطین و مسئولیت جامعه جهانی» که با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی و همکاری مرکز اسلامی در مسکو برگزار شد، برخی شرکت کنندگان روسی بر لزوم ادامه مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی و برگزاری باشکوه راهپیمایی قدس در کشورهای مختلف تاکید کردند.


١٧:٢٨ - 1395/04/09    /    شماره : ٦٥٤٦٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
انتشارات

 

عنوان