English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
جمعه ١٦ خرداد ١٣٩٩
اخبار > یونانیان همواره از ایرانیان به نیکی یاد می‌کنند


  چاپ        ارسال به دوست

علی‌محمد حلمی:

یونانیان همواره از ایرانیان به نیکی یاد می‌کنند

رایزن فرهنگی کشورمان در یونان در دیدار با یوآنیس نیکولاراکوس، معاون فرهنگی شهردار ماروسی آتن گفت: یونانیان همواره از ایران به نیکی یاد می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی کشورمان در یونان با حضور در ساختمان مرکزی شهرداری ناحیه ماروسی آتن با یوآنیس نیکولاراکوس، معاون فرهنگی شهردار دیدار و حول برنامه‌های فرهنگی بحث و تبادل نظر کردند.

در دیدار نمایندگی فرهنگی کشورمان که با هدف اصلی بررسی امکانات این شهرداری برای برنامه‌های فرهنگی احتمالی تنظیم و برگزار شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در یونان با اشاره به فرهنگ مشترک و تمدن چند هزار ساله دو کشور ایران و یونان گفت: اینکه دو کشور صاحب تمدن ایران و یونان بیش از دو هزار است روابط خود را در زمینه های مختلف حفظ کرده اند نشان از نزدیکی این دو ملت دارد. دوستی دو ملت بزرگ ایران و یونان  باعث افتخار ما بوده و این قرابت می بایست بغیر از حوزه فرهنگ در دیگر زمینه ها حفظ و گسترش یابد.

حلمی افزود: در این مدت که من به عنوان رایزن فرهنگی در این کشور هستم؛ باید اعتراف کنم که چیزی جز مهربانی و صمیمت از مردم یونان نسبت به ایران و ایرانیان ندیده و ملت یونان همواره از ایران با نیکی یاد می‌کنند. امیدوارم با همت مضاعف ، این دوستی که میراث نیاکان ماست حفظ، گسترش و به نسل بعدی منتقل شود.

وی خاطر نشان کرد: رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در آتن متولی اصلی تبادلات مشترک علمی - فرهنگی مابین دولت ج.ا.ایران و دولت یونان است و ما از هر فرصتی برای گسترش این روبط استفاده می کنیم. این نمایندگی با ظرفیت های خوبی که در حوزه برگزاری نشست های علمی - فرهنگی، نمایشگاه های عکس و صنایع دستی ، هفته های فیلم و دیگر فعالیت ها دارد می تواند برنامه های مختلفی با محوریت ایران برای ساکنان این منطقه برگزار نماید.

یوآنیس نیکولاراکوس، معاون فرهنگی شهردار منطقه ماروسی آتن ضمن ابراز خرسندی ازحضوررایزن فرهنگی ایران برای تبادل نظر در خصوص برنامه های فرهنگی مشترک و بررسی زمینه های همکاری گفت: تا کنون برنامه های مشترک فراوانی با دیگر نهاد های خارجی ساکن در یونان برگزار کرده ایم . دو ملتی که همانطو که شما هم به درستی بیان کردید هزاران سال است با هم در اراتباط هستند و بعنوان بنیانگذاران تمدن شرق و غرب در دنیا مطرح هستند.

وی خاطر نشان کرد: با جستجویی که در اینترنت درباره برنامه های شما داشتم، باید بگویم که شما در حوزه فعالیت های فرهنگی فعال بوده و ما شما را تحسین می کنیم و خواستار برگزاری چنین برنامه هایی با این شهرداری هستیم،زیرا که مقوله فرهنگ برای شهرداری ما اولویت اول را دارد.  

معاون شهردار ضمن ارئه توضیحاتی در خصوص امکانات این شهرداری، با اتفاق حلمی از سالن ها و امکانات این مرکز دیدار و در خصوص نوع و برنامه های آتی صحبت کردند.

انتهای پیام/م


١٤:١٦ - 1398/12/22    /    شماره : ٧٤٦٥٩٦    /    تعداد نمایش : ٥٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




 

گزارش تصويري
 • ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان
  ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان (7 بهمن‌ماه) با همکاری بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حسینیه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • امضای تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه
  تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه به امضاي ابوذر ابراهیمی‌ترکمان و علی ارباش رسيد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.

 • دور يازدهم گفت‌وگوی ديني ایران و كليسای واتيكان
  یازدهمین دور ‌دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان با عنوان «مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر در خدمت انسان» (20 آبان‌ماه) در این سازمان، برگزار شد.

 • افتتاح روزهای فرهنگی روسیه در ایران
  روزهای فرهنگی روسیه در ایران (۱۸ آبان‌ماه) با حضور و سخنراني پاول استپانف، معاون وزیر فرهنگ روسیه و ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و هنرنمايي هنرمندان روسیه در تالار وحدت تهران افتتاح شد.