منو اصلی
اخبار > بزرگداشت هفته مقابله با نژادپرستی علیه مسلمانان در آلمان/ایکنا


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت هفته مقابله با نژادپرستی علیه مسلمانان در آلمان/ایکنا

شورای مرکزی مسلمانان آلمان، ۲۴ ژوئن تا اول جولای سال جاری را به عنوان هفته مقابله با نژادپرستی علیه مسلمانان نامگذاری کرده است و در این هفته مسلمانان تلاش می‌کنند از راه‌های مختلف، افکار عمومی آلمان را از وجود تبعیض و نژادپرستی در این کشور آگاه کنند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، قتل مروه شربینی، قتل‌های سریالی سازمان «زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست»، حملات به مساجد در ۱۰ ایالت آلمان و ترور مهاجران در شهر هاناو، تنها بخشی از خشونت گروه‌های راست‌گرا علیه مسلمانان آلمان است. از این رو، شورای مرکزی مسلمانان آلمان تصمیم گرفته در فاصله روزهای ۲۴ ژوئن تا اول جولای (۱۱ تیر)، افکار عمومی آلمان را از نژادپرستی موجود در جامعه آگاه کند.

این در حالی است که در سال‌های اخیر، اول جولای به عنوان روز مبارزه با نژادپرستی علیه مسلمانان نامگذاری شده است. یازده سال پیش در چنین روزی، مروه شربینی، زن مسلمان مصری‌الاصل در جریان دادگاهی در درسدن آلمان کشته شد، اما این مسئله توجه افراد زیادی را به خود جلب نکرد. از این رو، مسلمانان آلمان تصمیم گرفتند که روز اول ژوئیه را به عنوان روز مبارزه با نژادپرستی نامگذاری کنند تا مردم این کشور با عواقب تبعیض و نژادپرستی آشنا شوند.

با این وجود، در ۱۰ سال گذشته، حملات فیزیکی و لفظی به مسلمانان افزایش یافته است. حال، شورای مرکزی مسلمانان تصمیم گرفته با برگزاری هفته مقابله با نژادپرستی علیه مسلمانان، افکار عمومی آلمان را بیش از گذشته با تبعیض و نژادپرستی در این کشور آشنا کند.

آن طور که سایت اسلام گزارش داده است، حتی امسال، روز اول ژوئیه نیز به شکلی ویژه برگزار خواهد شد. اعضای شورای مرکزی مسلمانان قرار است با شعار «اینجا جایی برای نفرت‌پراکنی نیست» روز مبارزه با نژادپرستی را برگزار ‌کنند.

عبدالصمد ال ایزدی، دبیرکل شورای مرکزی مسلمانان آلمان در این باره گفت: ما هر روز شاهد حملات فیزیکی و لفظی به مسلمانان هستیم. مساجد مورد حمله واقع می‌شوند و برخی مراسم مذهبی به دلیل تهدیدات به حالت تعلیق درمی‌آیند. متأسفانه، زندگی مسلمانان در آلمان به طور اساسی با مشکل مواجه شده است. ما مدت‌هاست که خواستار تشکیل کمیسیون مقابله با نژادپرستی علیه مسلمانان هستیم.

وی افزود: علی‌رغم حملات گسترده به مساجد، ترور مهاجران هاناو و قتل‌های سریالی سازمان «زیرزمینی ناسیونال سوسیالیست»، هنوز این خواسته برآورده نشده است. از این رو فکر کردیم که با برگزاری هفته مبارزه با نژادپرستی علیه مسلمانان، افکار عمومی و سیاستمداران آلمان را از تبعیض و نژادپرستی در این کشور آگاه کنیم. همچنین برای روز مبارزه با نژادپرستی برنامه‌های ویژه‌ای داریم.

انتهای پیام /م


١٤:٠٦ - 1399/04/11    /    شماره : ٧٥٣٣٥٧    /    تعداد نمایش : ٥٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج